- Nuove Uscite
- Csomagban olcsóbb
- Mindenki angolul tanul
- Előkészületben
- Nyelvünk virágai
- Idézetek, szállóigék, bölcsességek
- Szólások, közmondások
- Felvételizőknek
- A magyar nyelv kézikönyvei
- A magyar nyomtatott örökség feltárása
- Anyanyelvi felmérők
- Anyanyelvi kompetenciafejlesztő munkafüzetek
- Az ékesszólás kiskönyvtára
- Bibliotheca Regulyana
- Diszlexia, diszkalkulia
- Életrajz
- Híd szótárak
- Iránytű sorozat
- Ismeretterjesztő
- Kétnyelvű könyvek nyelvtanuláshoz
- Kifestőkönyvek, színezők
- Kommunikáció
- Lexikográfiai füzetek
- Lexikon, enciklopédia
- Mesekönyv
- Mesterművek
- Modern Nyelvoktatás
- Naptár, notesz
- Notesz
- Növény- és állatnevek
- Nyelvészet
- Nyelvi játékok, fejtörők
- Nyelvtani munkafüzetek az 5-12. évfolyam részére
- Nyelvtanulás
- Segédkönyvek a nyelvészet tanulmányozásához
- Szépirodalom
- Szótár
- Történelem
- Útleírás
- Vallás
- Zene
- E-könyv
- Folyóirat
- 2024-ben megjelent könyveink
- 2023-ban megjelent könyveink
- 2022-ben megjelent könyveink
- 2021-ben megjelent könyveink
- 2020-ban megjelent könyveink
- 2019-ben megjelent könyveink
- 2018-ban megjelent könyveink
Sokszínű nyelvészet – nyelvi sokszínűség a 21. század elején
-
Alcím Írások Kolláth Anna tiszteletéreSzerkesztő Gróf Annamária, N. Császi Ildikó, Szoták SzilviaSorozatszám 165Oldalszám 444Kötés típusa puhafedelesFormátum B/5Codice articolo 9786155219924Peso 720 g/db
-
A Sokszínű nyelvészet – nyelvi sokszínűség a 21. század elején című tanulmány­kötet Kolláth Anna tanszékvezető egyetemi tanár 60. születésnapjára készült. A tíz országból összesen 56 szerző írását tartalmazó kötetben magyar, szlovén és német nyelvű tanulmányokat olvashatnak, amelyek többségében nyelvészeti tárgyúak, de egyik-másik érinti a történet-, az irodalomtudomány és a zenetörténet témakörét is. Egy megközelítési módban többnyire egységesek: témájuk az egyszerre nyolc országban fejlődő Kárpát-medencei magyar nyelv a 21. század elején. Ezek többsége érinti a Kolláth Anna által művelt tudományterületeket, mint nyelvpolitika, szociolingvisztika, kontaktológia és dialektológia.
Dr. Kolláth Anna a Maribori Egyetem Bölcsészettudományi Kara Magyar Nyelv és Irodalom Tanszékének nyelvésze, rendkívüli egyetemi tanár, tanszékvezető. Elsősorban leíró magyar nyelvtant és nyelvművelést oktat. 1993-ig főképp dialektológiával foglalkozott (a nyelvjárás és a nyelvi tudat összefüggései), azóta fő kutatási területe a magyar– szlovén kétnyelvűség (a kétnyelvű Muravidék magyar nyelvének és nyelvhasználatának szocio- és pszicholingvisztikai aspektusai, különös tekintettel a kisebbségi anyanyelv kontaktusváltozataira). Publikációi érintik a nyelvi tervezés, a nyelvművelés-nyelvalakítás és a kétnyelvű oktatás kérdésköreit is. Tagja a Termini Magyar Nyelvi Kutatóhálózatnak, az Imre Samu Nyelvi Intézetnek és az MTA Magyar Tudományosság Külföldön Elnöki Bizottságnak. 2010-től maribori koordinátora volt a ELDIA (European Language Deversity for All) nemzetközi kutatási projektnek.
"Szakmai igényessége és lelkiismeretessége a záloga annak, hogy mindennapi oktató-nevelő munkájával hallgatóit áldozatvállalásra, a szűkebb és a tágabb haza szeretetére és a kisebbségi létért is felelősséget érző értelmiségiekké formálja."(Bokor József)
"Kolláth Anna azon kollégáim közé tartozik, akivel mindig öröm találkozni, akiről szívesen szólok, és akiről csak őszintén szabad beszélni. Mert ő mindig őszinte. Ezt a nagyszerű tulajdonságát szülőföldjéről hozta. Arról a vidékről, ahol dolgos, egyszerű emberek élnek. Kolláth Anna sohasem felejtette el, hogy honnan érkezett. Éppen ezért jó vele találkozni, hiszen mindig, mindenkihez van kedves szava és mondanivalója."(Gadányi Károly)