Categories
Newsletter
Most popular products
Recommended products
Payment solution
Certificate
SSL Certificate
Sort
Megjelenés dátuma
Product Details


Az értelmes beszéd

Az értelmes beszéd
7.23
Bonus point : 0.07 €
Megjelenés dátuma 
:
2 015
Out of stock
Get notified if re-stocked

 

  • Alcím
    Beszédtechnika. Alapismeretek és szövegértelmezés magyarázatokkal&nbsp-;II.
    Szerző
    Wacha Imre
    Sorozatszám
    171
    Oldalszám
    212
    Kötés típusa
    puhafedeles
    Formátum
    B/5
    Gyártó 
    TINTA Könyvkiadó
    Article No.
    9789634090076
    Weight
    380 g/db
  • A mai magyar emberek többsége – különösen a fiatalok nagy része – gyorsan beszél, olykor még kapkodva is, ráadásul sokszor mormolva, alig-alig mozgó ajakkal mondja ki, csaknem a foga között szűri a szavakat, mondatokat. Az ilyen beszédet nehéz megérteni (füllel meghallani, ésszel felfogni).

     

    Az így szólók számára állította össze Wacha Imre ezt a kétkötetes művet, amelynek a közös "gyűjtőcíme"talán ez lehetne: "Az igényes (nyilvános) beszéd technikája".

     

    A munka első kötetének címe: A tiszta beszéd. Ez az igényes beszéd technikájának alapjait próbálja "lerakni"olyan gyakorlatok segítségével, amelyeket otthon is könnyen elvégezhet az, aki nem (súlyos) beszédhibás, csak éppen sok hallgatója szerint pongyola, nehezen érthető a beszéde, és aki kisebb-nagyobb nyilvánosság előtt is meg akar szólalni. A szerző könyvével segítséget nyújt a helyes beszédlégzés és hangképzés technikájának gyakorlásához, leírja az egyes beszédhangok képzésmódját, megmagyaráz olyan alapfogalmakat, hogy mi a hangsúly és a hangsúlyozás, mi a hanglejtés, a helyes beszédritmus, és mi ezeknek a "hangzó eszközöknek"a funkciója a beszédcselekvés során. Szól a kiejtési babonákról és álszabályokról is.

     

    A második kötet címe: Az értelmes beszéd. Különböző műfajú szövegek elemzésével mutatja be, miként kell egy-egy szöveg értő-értető megszólaltatására, elmondá­sára felkészülni. Elöljáróban szól a beszélőnek a megszólaltatásra szánt szöveghez való viszonyáról, a kommunikációs helyzetekről, a szövegelemzés módszeréről, a kommunikáció feltételeiről és meghatározóiról stb. A kötet nagyobb részét azonban különböző műfajú szö­vegek retorikai, szövegszerkezeti, nyelvi elemzése teszi ki. 40 szerző 45 szövegének (köztük rádióhíreknek is) tartalmi, szerkezeti, máskor nyelvi elemzésével, olykor rejtett utalásaiknak és rejtett "háttérviláguknak"a felvillantásával vezeti rá az olvasót: miként kell az adott (műfajú, tartalmú) szöveget értve és értőn, értetően megszólaltatni.

     

    A két kötetet haszonnal forgathatják tanárok – különösen magyartanárok – , középiskolás diákok és nyilvános pályára készülők.